
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 95 A |
| Output Voltage | 2.3 V |
| Quiescent Current | 500 µA |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$1.65466
Ext.Price$1.65466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.65466 | $1.65466 |
| 10 | $1.38835 | $13.88350 |
| 25 | $1.26951 | $31.73775 |
| 50 | $1.16084 | $58.04200 |
| 100 | $1.06147 | $106.14700 |
| 300 | $1.02164 | $306.49200 |
| 500 | $0.98329 | $491.64500 |
| 1000 | $0.94876 | $948.76000 |
